Akcje charytatywne MAYE
Pomaganie przez działanie.

„Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest. Nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.”

Barka. Fundacja pomocy wzajemnej

Niesamowite miejsce stworzone przez małżeństwo psychologów Barbarę i Tomasza Sadowskich. Barka jest ratunkiem dla grup społecznie marginalizowanych, dotkniętych ubóstwem, życiowymi kryzysami. Fundacja zapewnia takim osobom szansę odbudowy życia przez stworzenie programu pomocy, edukacji, umożliwiając im odbudowanie własnego miejsca na ziemi. W 2015 roku została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską.

MAYE włączyło się w przygotowania kolacji Wigilijnych 2014 i 2015, na której ugoszczonych zostało 500 osób. Przygotowaliśmy 60 kg pierogów z kapustą i grzybami oraz smakowite ciasta, oczywiście w wegetariańskiej (bezjajecznej) wersji.

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/wigilia-w-poznaniu-500-osob-zasiadlo-do-kolacji-w-barce,2684468,artgal,t,id,tm.html

 

MAYE gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Uwielbiamy duże akcje!

W tym roku nasi wolontariusze zbierali nie tylko pieniądze do puszek WOŚP. Uruchomiliśmy także kolorowe punkty z gorącymi posiłkami, które pomogły rozgrzać się uczestnikom Orkiestry.

W Lublinie rozdaliśmy 750 porcji grochówki i żurku, 100 porcji gorącego soku malinowego i 450 porcji słodkich wypieków.

W Toruniu królowała fasolka po bretońsku z bułą lub chlebkiem. Rozdaliśmy 800 porcji.

Na Śląsku uruchomiliśmy dwa punkty – w Katowicach i Sosnowcu. Częstowaliśmy wszystkich chętnych pysznym bigosem.

Całe przedsięwzięcie było dla nas wielkim funem i zabawą. Dopisywał nam entuzjazm i dobre nastroje (zobacz galerię ).

Chcieliśmy złożyć gorące podziękowania wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom, którzy hojnie zaopatrzyli nas w potrzebne produkty: warzywa, pieczywo itd. Dziękujemy także Zespołowi Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych  z Torunia za bezpłatne udostępnienie super wyposażonej kuchni oraz barowi Wegetarianin z Lublina za wsparcie i smaczne przepisy.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych wysyłanych danych.